MENTORA LANGUAGE SCHOOL


Fethiye doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleri ile Türkiye’nin önde gelen turizm merkezlerinden birisidir.

Son yıllarda Türkiye’nin en çok turist çeken yörelerinin başında gelmektedir. Bu nedenle de yörede turistik yatırımlar yoğunlaşmış ve bir çok tesis yapılmıştır. İlçenin en çok turist çeken yörelerinin başında Belceğizdeki Ölüdeniz gelmektedir.

Akdeniz’e dar bir boğaz ile bağlanan Ölüdeniz durgun bir göl görünümündedir. Kıyılarındaki kumsalların hemen bitiminde ormanlık alanlar başlar. Ayrıca Fethiye’nin karşısındaki plajları ile ünlü Şövalye Adası da turizm yönünden önem taşımaktadır.

Efsaneye göre Güneş Tanrısı Apollon, Finike Kralı Agenor’un küçük kızına aşık olur. Apollon utangaç kıza yaklaşabilmek için köpek kılığına girer. Çünkü bir tanrı olarak, bu ölümlü kıza hislerini açamaz ve onun yanında olmak için sadık köpeği gibi görünür. Zamanla kızın sevgisini kazanan Apollon genç bir delikanlıya dönüşür ve kızla evlenir. Doğan oğullarının adı  ise Telmessos olur. İşte o Telmessos bugünkü Fethiye’nin ilk adıdır. 

Athena’yı, Orion’u, Apellon’u; Fethiye antik tiyatroları, kaya mezarları ile mitolojiyi hissettiren bir yer. Sadece tarihi güzellikler değil, aynı zamanda müthiş doğasıyla da kendine aşık eder Fethiye.

Okulumuz Mentora Language school Hisarönü-Ölüdeniz’de, 33.000 metrekarelik bir alanda kurulmuştur.  

Bu geniş alanda yüzme havuzu, futbol, basketbol sahaları, tenis kortu, restoran , kafe ve aktivite alanları mevcuttur. 

Okulumuzun 15 kişilik 24 sınıfı bulunur, ücretsiz internet mevcuttur.

Yaz Okulu, bir yandan katılımcıların İngilizce bilgilerini geliştirmeye, diğer yandan da farklı ülke ve kültürlerden gelen öğrencilerle birlikte unutulmaz bir yaz tatili geçirmelerine yönelik bir programdır. 

Bu süreçte gençlerin yaratıcı becerilerinin teşvik edilmesi, farklı kültürlerle birarada yaşama ve hoşgörü anlayışlarının geliştirilmesi hedeflenmiştir. Program süresince öğrencilerin sosyal sorumluluk, ekoloji ve çevreye duyarlılık, liderlik vasıflarının geliştirilmesi konusunda çalışmalar yaparak, evlerine kendilerine güvenleri pekişmiş, olgun bireyler olarak dönmeleri amaçlanmıştır.

Tüm kampüs içi ve dışı etkinliklerimiz yine ana dili İgilizce olan liderlerimiz tarafından gerçekleştirilir.

Yüzme havuzu kullanımı
Masa tenisi, bilardo ve masa oyunlarının kullanımı

Yüksek teknolojiyle donatılmış öğrenci çalışma ve dinlenme salonu kullanımı 

Sinema Kulübü

Kampüste ücretsiz yüksek hızlı internet erişimi
Dans gösterileri, partiler ve benzeri...

Fethiye içi veçevresindeki geziler,

NOT; Öğrencilerin Fethiye’ye ulaşımı bu fiyata dahil değildir.

Dalaman ya da Antalya Havalimanı ya da Fethiye Otogar'dan karşılama talep eden öğrencilerimiz için,

Bu hizmet Mentora tarafından ek özel transfer ücreti karşılığında güvenle gerçekleştirilmektedir. 

Programa katılacak öğrencilerimizin bir  Pazar günü giriş yapıp, ayrılacakları haftanın sonundaki Cumartesi günü de çıkış yapmaları gerekmektedir.Lokasyon: TÜRKIYE - FETHIYE