CHAMBER COLLEGE


Malta; Küçük Ada, Büyük Olanaklar

Malta adası Avrupa'nın güney kısmında, Akdeniz'in tam ortasında yer almaktadır. Şerefli ve onurlu bir geçmişe sahip olan adamız bugünde Avrupa Birliğinin İngilizce konuşan bir üyesidir. Malta'nın tarihsel yolculuğu boyunca zorlukları yenme gücü, adanın kişisel ve mesleki gelişim merkezine dönüşmesini sağladı.

Malta'nın tarihi geçmişi
Malta tarihi hemen hemen çoğu uygarlıktan daha eskiye dayanmaktadır. Hagar Qim ve Hal Tarxien taş tapınakları,  Mısır Piramitleri ve Stonehenge'den binlerce yıl önce inşa edilmiştir. Asırlar boyunca Malta hem tüccarlar hem de savaşçılar için bir liman olarak hizmet etmiştir. Burada Fenikeliler, Kartacalılar, Romalılar, Yunanlı ve Bizanslılar kolonize olmuş, yaşamış ve çarpışmıştır. Ada Akdeniz'deki stratejik konumu nedeniyle birçok destansı muharebelere sahne olmuştur. Katoliklik, kültürümüzün şekillenmesinde önemli rol oynayan unsurlardan biridir. İncil'deki hikayeye göre, Aziz Pavlus (St. Paul) adanın dönüşümünü M.S. 60 yılında başlatmıştır. Dini amaçlarla yola çıkarak adayı istila eden Aragonlu, Sicilyalı, Norman ve Arap fatihleri adanın kendilerinin olduğunu iddia etmiştir. Adanın 1530 yılında Kudüs'te Aziz John (St. John) tarafından kurulan Egemen Askeri Hospitalier Tarikatı tarafından İspanya kralı V. Charles'den satın alınması ile ülke tarihinde yeni bir sayfa açılmış oldu. Tarikatın hükmü 268 yıl sürdü ve bu süre içerisinde kültürümüz, mimarimiz ve sanatımız kalıcı değişikliklere uğradı. Caravaggio, Mattia Preti ve Favray gibi ressamlar barok bezemeli kilise ve binaları süsleyerek kültürel birikimimizi zenginleştirmiştir. 1565 yılında yerel milis kuvvetleri ve Şövalyelerin 40.000 kişilik Osmanlı ordusunun Avrupa işgalini durdurması, Maltalıların hatırasında kalan büyük bir zaferdir. Şövalyelerden sonra Naployon Bonapart adanın kontrolünü ele geçirerek buradaki egemenliğini iki yıl sürdürdü. Maltalılar isyan edip Fransızları adadan kovdular ve böylece İngiliz kolonisi olmanın önünü açtılar. Bir Deniz Kalesi konumuna gelen Malta, Nazi Almanyası'nın hava kuşatmasına karşı zafer kazandı. Adanın İkinci Dünya Savaşı döneminde Afrika Harekatına yaptığı paha biçilmez katkısı müttefiklerin muharebe gidişatını tersine çevirmesine yardımcı oldu. 1964 yılında bağımsızlığına kavuşan Malta'da 1974 yılında Cumhuriyet ilan edildi ve 1979 yılında da askeri üsler boşaltıldı. Ülke ekonomisini başarı ile geliştiren Malta 2004 yılında Avrupa Birliği'ne kabul edildi. Bugün Malta, yabancı dil olarak İngilizce (EFL) eğitimi konusunda en yüksek standartlar sunan gelişen bir adadır.

Okulumuz öğrencilerine aşağıdaki olanakları sunar;
Klımalı 29 adet sınıfİn,ücretsiz internet bağlantısı bulunan kafe, kütüphane, serbest çalışma alanı, çeşitli oyunların yer aldığı oyun odası. boş zamanları değerlendieme alanı.Muhteşem manzaralı terası vb.

TerasıÖğrencilerin birbiriyle tanışabileceği Sosyalleşme AlanlarıKişisel destek için Müşteri İlişkileri/Boş Zamanları Değerlendirme Bölümü

Kurslarımız ;

Genel İngilizce, mini ve yoğun genel İngilizce, İş İngilizcesi, yoğun iş İngilizcesi ve sınav hazırlık kursları.

Konaklama;

Aile yanı konaklama, kendin pişir kendin ye tipi daireler  ve oteller.Lokasyon: MALTA