AM LANGUAGE STUDIO


Malta

Güneşi, yüzmeyi ve yeni insanlarla tanışmayı seviyorsanız, Akdeniz'in göbeğindeki Malta Adası İngilizce öğrenmek ve mükemmel bir tatil için ideal bir yer.

Malta, Sicilya’nın altında bir adadır.

Akdeniz iklimine sahip Malta harika denizi, kafeteryaları ve alışveriş merkezleri, öğrenciler ve tatilciler için organize edilmiş parti ve diskoları, renkli gece hayatıyla çok popüler bir tatil ve eğitim adasıdır.

Malta’da trafik İngiltere’de olduğu gibi sol taraftadır.

Malta’da iki resmi dil vardır ve bunun biri İngilizcedir.

Malta katı bir Katolik adadır ve birçok kilisesi vardır.

1960 yılında  190 yıl egemenliğinde kaldığı İngiltere’den bağımsızlığını ilan etmiştir.

Bu süre boyunca Ada Halkı İngiliz dili, kültürü ve eğitim sistemini benimsedi. Ülkede İngilizce ve Maltaca (Maltese) dilleri kullanılmaktadır. İngilizce Malta'daki herkes tarafından günlük yaşamın her anında yaygın olarak kullanılır.

Malta mutfağı da Arap, İtalyan, İspanyol ve İngiliz mutfaklarından da etkilenmiştir. Sicilya mutfağıyla ise büyük benzerlikler göstermektedir,çok çeşitli deniz ürünleri yemeklerini bulabilirsiniz. Minestra ve Aljotta, Malta'nın farklı lezzetteki çorbalarıdır.

Mevsimlik salatalar ve sebzeler, Malta mutfağında önemli bir yer tutmaktadır. " Malta başkenti Valetta  dır.

16. yüzyılda "St John Şövalyeleri" tarafından kurulmuş olan bu ada, güzelliği ve konumu nedeni ile birçok savaş atlatmıştır. Şehirleri korumak amaçlı yapılan surlar ve derinliği ile dikkat çeken Marsamxett ve Grand limanları ile büyüleyici bir şehir ortaya çıkmıştır.

Valetta'da bulunan müzelerde şövalyelere ait ola zırhlar en çok ilgi çeken bölümler arasında yer almaktadır. Birçok kilise, binalar, tersaneler, yüksek katedraller ile Malta'nın başkentinin daracık olan sokakları, sarı Malta taşından yapılmış olan evleri, bu evlerin kapı kolları ve dış süslemeleri bile birer şaheser niteliğindedir.

GOZO ADASI

 Malta'nın ikinci büyük adası Gozo'da şövalye ve tarih dokusundan biraz uzaklaşıp dinlenmek için ideal bir yer. Xlendi balıkçı köyü ülkenin en güzel dalış noktalarına sahiptir. Plajları, su sporları yapabilme imkânı, denizi, doğa ile iç içe yapabileceğiniz, doğa sporları ile Gozo  adası çok ideal bir yer.

COMINO ADASI

Tam anlamıyla, ıssız bir ada hiç ses gürültü yok, sessiz sakin... Sadece deniz, kum ve güneş eşliğinde sakin zaman geçireceğiniz bir yer.

am Language Studio Malta’nın merkezi sayılan Sliema da 1987 yılında kurulmuştur. Havaalanına 20 dakika mesafededir.

Başken Valette’ye ulaşım kısa bir otobüs yolculuğu ile mümkündür. Sliema'da birçok kafe, bar, mağaza, dükkân ve restoran bulunmaktadır.

Okulda Klimali 16 sınıf,150 Öğrenci Kapasitesi,serbest çalışma salonu,dil laboratuarı,internet salonu  kantin ve teras bulunur.Lokasyon: MALTA