GOOD HOPE STUDIES


Cape Town , Güney Afrika Cumhuriyeti'nin üç başkentinden biridir. Nüfusu yaklaşık 3.500.000 olup yaklaşık 500 bin - 1 milyon Müslümanın yaşadığı bir şehirdir. Afrika kıtasının Avrupa'ya en uzak ucundadır. Şehirde yaklaşık 300 Türk yaşamaktadır.

Cape Town, Güney Afrika'nın nüfus bakımından en büyük ikinci şehridir. Cape town, Güney Afrika'nın tam güneybatı ucunda yer alır. Cape Town'da Afrika, Hollanda ve İngiliz kültürleri harmanlamıştır.

Şehrin bir bölümü çağdaş gökdelenlerle doluyken; diğer kesimleri gecekondu mahallelerinden oluşur. Ayrıca Fransız göçmenlerin kurduğu birbirinden güzel kasabalar ve bağ evleri bulunmkatadır.

Aşağıda bir gezginin Cape Town ile ilgili yorumunu okuyunuz :

''İstanbulun şubat soğuğundan kalkıp güney afrikanın o eşsiz sıcaklıktaki iklimin sizi sarıp sarmalaması rüya gibi...

Cape  town rüyalar şehri ,ne Amerika nede başka bi yer;  hayatımda gördüğüm en güzel, en havalı mimarisi ,doğal güzellikleri restorantları, cafe ve barlarıyla olağan üstü bi şehir. herşey insanların hizmetine sunulmuş ... insanları sıcak kanlı ve güleryüzlü.. 

Türkiyede 70-100 tl ye yiyebilceğiniz deniz mahsülü yemekler orda 10 tl (ocean''s basket ) en iyi içkiler 3 dolar civarı. 

Waterfront''ta dilediğiniz gibi alışveriş yapabilir, Century City de bir alışveriş merkezi nasıl olur onu görebilirsiniz .

Cape town a gelen ben Afrikadayım diyemez, hayat haftanın 7 gün 24 saati canlı, uzun lafın kısası ölmeden önce gidilip görülesi ve hatta ömrünün geri kalanını orda geçirelisi muhteşem şehir.''

Görülebilecek yerler:
Masa Dağı: Cape Town'a gidip de ziyaret etmeniz gereken en öncelikli gezi yeridir. Teleferik ile masa dağına çıkılmaktadır (Teleferik ücreti 4 Euro civarındadır). Cape Town'a kuşbakışı bakmanız ve fotoğraf çekmeniz için ideal bir ortam vardır.

Ümit Burnu: Cape Town'a gidip de Ümit Burnu'nu ziyaret etmemek olmaz. Buraya yaklaşık 1-1,5 saatlik araç yolculuğunun sonunda ulaşıyorsunuz. 1860'da yapılmış olan deniz fenerini ziyaret edip, Ümit Burnu'nda hatırâ fotoğrafı çekmek burada yapmanız gereken aktivitelerdendir.

Robben Adası: Nelson Mandela'nın tutuklu kaldığı adadır. Ziyaret edecekseniz en az 3-4 saat ayrılması gerekmektedir.

Robben Müzesi

Ceomel Anıtı

Okulumuz hakkında:

Good Hope Studies 1995 yılında  Alexander Kratochwil ve Wolfgang Graser tarafından kurulmuştur.

Bu okulun kuruluşunun önceliği diğer dil okullarından farklı bir yapıya sahip olmak istemesidir. Biz rahat, sakin eğlenceli bir öğrenme ortamı yaratmak istedik.

Şehir merkezinde ucuz ofisler kiralamak yerine ilk okulumuzu Newlands bölgesinde bulunan çok güzel, özel bir binada başlattık. Newlands daki okulumuz güzel bir bahçe ve yüzme havuzuna  sahiptir ve öğrencilerimiz meşe ağaçlarının gölgesinde eğtim alırlar.

Okulumuz  öğrencilerin yolda zaman kaybını önlemek amacıyla konaklama sağladığımız ailelere yakındır.

Aynı zamanda toplu taşıma araçlarına ve  tüm restorantlar, kafeler, süpermarketler, bankalar, sinema ve barların bulunduğu ticari Claremont merkezine yakındır.

Okulumuz kısa zamanda gelişip genişlediği için şehir  merkezinde de bir okul açtık. burada da tarihi bir bina seçtikLokasyon: CAPE TOWN