FRENCH IN NORMANDY


Her iki tarafından Seine nehrinin aktığı orta çağdan kalma bu güzel şehir, Normandiya'nın kültürel, tarihi, gastronomik ve yaşam dolu başkentidir.

Empresyonist akımın lideri olan Monet, şehir merkezinde bulunan katedralin tam 30 kez resmini yaparak buranın şehrin en sevilen binası olmasına sebep olmuştur. 

Bunun yanı sıra şehir, kaliteli müzeler, Fransa'nın milli kahramanı Joan of Arc'a ithaf edilmiş anıt kilisesi ve yeni müze gibi keşfedilecek çok sayıda başka mekana da ev sahipliği yapar. 

Kaldırım taşlı sokakları ve yarım keresteli evleriyle tarih kokan Rouen, cezbedici dükkan ve restoranlarla dolup taşar. Bunun dışında haftalık kurulan muhteşem marketler de bulunur. 

Üniversite şehri olması hareketli bir gece hayatını da beraberinde getirir.

Empresyonist akımın lideri olan Monet, şehir merkezinde bulunan katedralin tam 30 kez resmini yaparak buranın şehrin en sevilen binası olmasına sebep olmuştur. 

1992'den beri aile şirketi olarak yönetilen ve Fransızca öğrenmek veya dil becerilerini geliştirmek isteyenler için cazip kombinasyonlar sunan ödüllü French in Normandy, sıcak ve sevecen bir çalışma ortamı ve heyecan verici sosyal ve kültürel programlarıyla önde gelen bir eğitim kurumudur. 

Rouen, güzel ve tarihi Normandiya bölgesinin başkentidir. Rouen, büyük şehirlerin sahip olduğu tüm cazibeleri barındırmakla birlikte bunların çoğu yürüme mesafesinde veya kısa bir metro/otobüs yolculuğuyla ulaşılabilecek uzaklıktadır. Rouen, bölgede yapılacak olan çok sayıdaki heyecan verici gezi için kusursuz bir başlangıç noktasıdır. 

İkinci Dünya Savaşı Müttefik Devletleri'nin Normandiya Çıkarması'nı gerçekleştirdiği sahillerinde yürüyüş yapın; 

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan tarihi Mont-Saint-Michel'i ziyaret edin; Rouen'ın Orta Çağ ve Rönesans'tan gelen zenginliği ile mimari değerlerini keşfedin. 

Normandiya adeta bir yemek cennetidir ve peynirlerimiz dünyaca ünlüdür. 

Bölgeye özgü yiyecekler: Camembert peyniri, elma şırası, Calvados ve daha fazlası! 

500'den fazla muhteşem restoran, bistro ve kafeden birini seçin veya Michelin yıldızlı restoranlara gidin. 

Rouen, Fransa'nın en geniş ikinci Empresyonist resim koleksiyonunun bulunduğu şehirdir (Birincisi ise Paris'teki ünlü Orsay Müzesi'dir!); Monet'nin evini ve Giverny'nin meşhur bahçelerini ziyaret edin; Christian Dior Müzesi'ndeki sergileri ve Dior'un çocukluk evini gezin; 

Eylül'de Deauville Amerikan Film Festivali'ne, Mart'ta ise Deauville Asya Film Festivali'ne katılarak doyasıya eğlenin! 

Rouen'da bit pazarından lüks mağazalara kadar her şeyi bulabilirsiniz. 

Rouen'e Ulaşım:
Rouen'a Paris'teki tüm havaalanlarından (Roissy Charles de Gaulle, Orly ve Beauvais) rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ringle Paris'in merkezine geldikten sonra St Lazare istasyonundan direkt trenle Rouen'a gelebilirsiniz. Ayrıca, sizi havaalanından alarak doğrudan ev sahibi ailenize ulaştıracak bir özel araç da ayarlayabiliriz.

French in Normandy'i seçmeniz için 10 neden;

2008,2009,2010 ve 2011 yıllarında Language Travel Dergisinin en iyi okul ödülünü almıştır.

Devlet onaylı bir okul ve IALC uluslararası kalite birliği üyesi

Okulda; İLK GÜN French in Normandy, huzur dolu Jardin des Plantes yerleşim bölgesinde, Seine Nehri'nin sol kıyısında konumlanmıştır. 

Rouen'ın olağanüstü Botanik Bahçeleri okulun karşısında yer alır. 

FIN, geniş yelpazeye sahip dükkanları ve her damak tadına ve bütçeye uygun restoran ve fast food mekanlarıyla dolup taşan St. Sever'in trafiğe kapalı bölgesinin arkasında yer alır. 

Metro ve otobüs durakları ile şehrin bisiklet istasyonlarından biri sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesinde olduğundan 

FIN'ye şehrin her yerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Trianon Café okula üç dakikalık mesafededir ve öğrenciler için uygun fiyat imkanı sağlar. 

Okul, engelli erişimine tamamen açık bağımsız bir bina şeklindedir. Çok sayıda ücretsiz otopark mevcuttur.

İlk gün okulu gezebilmeleri, personelle tanışabilmeleri ve doğru seviyedeki gruba yerleştiklerinden emin olmak amacıyla hazırlanan sözlü sınava girebilmeleri için öğrencilerden en geç saat 08.15'te okulda olmalarını rica ediyoruz. 

Okulun olanakları;

12 sınıf

• Su sebili, sıcak ve soğuk içecek makinesi, atıştırmalık ve çikolata otomatı, dergi, gazete ve turist danışma merkezinin bulunduğu resepsiyon alanı 

• Öğrencilerin ödünç kitap alabileceği bir kütüphane ve DVD salonu 

• Langırt • Ücretsiz wifi ve internet erişimine sahip 10 bilgisayar

• Okulun her tarafında engelli bireyler için kolay erişim imkanı

Sınıf mevcutları az ve nitelikli, deneyimli ve dinamik eğitmenler tarafından kaliteli eğitim verilir.

Çeşitli kurs seçenekleri.

Mükemmel tesis imkanları.

Çeşitli sosyal programlar

Harika konaklama seçenekleri

Kişisel ilgi garantisi

Harika ve değerli coğrafi konum 

Normandiya Fransa'nın ta kendisidir.

 Rouen’den Paris’e doğrudan ekspres tren vardır, yani başkent sadece bir saat uzaklıktadır!

Rouen’den Paris’in 3 havalimanına, ayrıca Eurostar ve Thales trenlerine doğrudan erişim vardır; böylece kaldığınız zaman zarfında diğer ülkeleri kolayca gezebilirsiniz.

Bu şehirde neler yapabilirsiniz.

Tarih ve Mimari İkinci Dünya Savaşı Müttefik Kuvvetlerinin tarihi D-Day saldırısını gerçekleştirdiği Normandiya Çıkarması sahillerinde yürüyün; 

UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan tarihi Mont-Saint-Michel’i görün; 

Rouen’in Orta Çağ ve Rönesans’tan kalma mimari şaheserlerini keşfedin.

Konaklama:

French in Normandy, Rouen'daki tek özel dil okulu olduğundan öğrencilerimize en üstün standartları sunuyoruz. 

Otel, öğrenci yurdu ve apartman daireleri dahil olmak üzere çok çeşitli konaklama imkanı sağlıyor ancak özellikle ziyaretinizin ilk zamanlarında aile yanında konaklamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. 

Çoğu aile okula en fazla 35 dakikalık uzaklıkta  olup bu evlerin birçoğu yürüme mesafesindedir. 

Başka bir talep gelmediği sürece tüm konaklamalar tek kişilik odalardan oluşur. Aile yanı konaklamaya Pazartesi'den Cuma'ya kahvaltı ve akşam yemeği ile hafta sonları öğle yemeği dahildir. 

Konaklamaları ayarlayan yetkilimiz, konaklayacağınız ortamı her yönüyle kontrol etmek için aileleri düzenli olarak ziyaret eder. Öğrenciye en uygun aileyi bulmak için elimizden geleni yapmaktayız. Diyet yapan veya diğer özel durumları olan öğrencilere yönelik doğru aileyi bulmamız için öğrencinin böyle bir talepte bulunması yeterlidir.

Yurt konaklaması:

Rouen'da öğrenci yurdunda konaklamayı tercih eden öğrencilere üç seçenek sunuyoruz: 

üstün standartlar ve kahvaltıyı da kapsayan hizmetler sunan okulun yanında yepyeni bir yurt veya özel banyo imkanıyla rahat ve temel bir konaklama sağlayan şehir merkezinde bir yurt. 

Ayrıca, kendi yemeğini hazırlayabildiği farklı bir seçenek arayanlar için eşyalı apartman dairesi ayarlayabiliriz. Bunların yanı sıra Rouen şehrinde modern ve yakın zamanda yeniden döşenmiş Youth Hostel bulunmaktadır. Fotoğraflar

Fotoğraf: 1/2

Lokasyon: ROUEN