FRANCE LANGUAGE PARIS


Paris, Fransa'nın başkenti ve Île-de-France bölgesinin merkezidir. Sen Nehri'nin üzerine, Paris Havzası'nın ortasına kurulmuştur. 

Paris'te ikamet edenlere Parisien(ne) diye hitap edilir. Tüm dünyada anıtları, sanatsal ve kültürel yaşamı ile bilinen Paris, aynı zamanda dünya tarihinde önemli bir şehir olmakla birlikte, başlıca ekonomik ve politik merkezler arasında yer almakta ve uluslararası taşımacılığın geçiş noktalarından birini oluşturmaktadır. Moda ve lüksün dünya başkenti olan Paris, "Işık Şehir" (Ville Lumière) diye de anılmaktadır.

Fransa’nın başkenti ve ve dünya turizm merkezlerinden biri olan Paris 12 milyon nüfusu ile Avrupa’nın en popüler yerlerinden biridir. Sen Nehri çevresine kurulu olan şehirde yer alan birçok ünlü yapı UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor. 

Paris’te hava genellikle soğuktur.İlkbahar ve sonbahar aylarında hava serin, yazlar ılık ve nemlidir. Şehirde hava durumu yıllık ortalama 12⁰C’dir. Yazları ortalama sıcaklık 30⁰C iken kışları 0⁰C’ler görülebilmektedir. Ağustos ve Temmuz ayları şehrin en sıcak dönemiyken, Aralık ve Şubat arası dönem ise en soğuk aylardır. Paris’te hava çok değişken olabilmektedir. Yılın herhangi bir anında soğuk ile birlikte yağış görülebilir. Bu yüzden yanınızda bir hırka bulundurmanızda fayda vardır.

Paris’te havaların en sıcak olduğu dönem olan yaz ayları turistlerin şehre en çok akın ettiği dönemdir. Haziran’dan itibaren şehirde artan turist sayısı Temmuz ve ağustos aylarında zirve yapar. 14 Temmuz’da Şanzelize’den başlayan geçiş töreni, yaz aylarında düzenlenen Fransa Açık Tenis Turnuvası ve şehirde düzenlenen pek çok festival ve etkinlik bulunmaktadır.

Okulumuz  2 adreste yer alır.

1-   Paris Notre-Dame  ‘ Le Campus’;

Latin Quarter bölgesinde tarihi bir binada yer alır.  Bir üniversite atmosferinde  Notre-Dame Katedraline bakar ve ‘’I2Ile de la Cite’’ta bir iki adım mesafededir.

2-   Le Club Parisien:

Arc de Triomphe  ve Chapms-Elysees ye bir iki dakika mesafede yer alan hareketli ,canlı bir merkezdir.

Konaklama;

Okulumuz aile konaklaması, apart otel, yurt vb seçeneklerde konaklama sunar.Lokasyon: PARIS