TLA-THE LANGUAGE ACADEMY


Okulumuz A.B.D nin en güzel bölgelerinden biri olan Fort Lauderdale 'de 1997 de kurulmuştur.

Amerika Birleşik  Devletleri nin tropikal kıyılarının bulunduğu Florida eyaletine bağlı harika bir şehirdir Fort Lauderdale.

Şehrin sahil kıyısı direk Atlantik Okyanusuna açıldığı ve Miami ye de 20 km uzaklıkta bulunduğu için  turistik açıdan görülebilir ve burada yaşanır. Dünyada bir Miami kadar bilinmemesi şehri daha yaşanır yapan öğelerden biridir.

Bu güzel şehir de Amerika nın bazı şehirleri gibi kanallar üzerine kurulu olduğundan Amerika nın Venedik i olarak kabul ediliyor.

Sıcaklık genelde 24 derecenin altına düşmemesi hem sıcak ve tropikal olması bu nedenle tabi yıl içinde dönüşümlü olarak çok sayıda yerli, yabancı turistin bu güzide kıyıları tatil amaçlı ziyarete gelmesinde büyük rol oynuyor.

Şehrin her yakasında ve banliyölerinde birbirinden güzel plajlar yer alıyor. Bunlardan en bilinenleri; güney kesiminde Dania ve Hollywood Beach. Batı kesiminde; Plantation, Lauderhill, Oakland Park, Tamarac Beach. Kuzey kısımlarda ise; Pompano Beach ve Wilton Manors Beach yer alıyor.

Burası neden Amerika nın en yaşanabilir şehirlerden derseniz, fiyatlar bir New York ya da Los Angeles kentlerine göre neredeyse % 40 daha ucuz. Benzin fiyatları dahi neredeyse yarı yarıya olacak şekilde galonu 3 dolar civarı satılıyor.

Fort Lauderdale Ulaşım

Türkiyeden direk uçuş yok ancak THY ve  Lufthansa Airlines ile aktarmalı olarak varabilirsiniz. Miami havalanında inip, araçla gelebileceğiniz gibi direk Fort Lauderdale de bulunan iki havaalanından birini de tercih edebilirsiniz.

 Şehrin  muhteşem bir kıyı şeridi ve liman kısmı vardır. Bu yüzden neredeyse 48 cruise gemi kapasitesi bulunan limana, gemi turları tercih eden turistlerde sık sık ayak basmaktadırlar...

Okulumuz THE LANGUAGE ACDEMY  kafe ve restoranların bulunduğu şehrin en merkezi caddesinde yer alır. 

Kendine has özenle döşenmiş, öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarına cevap verecek bir yapıdadır. öğrenci kullanımı için mutfak, mikrodalga fırın, buzdolabı, Otomatik aperatif makinesi, Otomatik içecek makinesi, bilgisayar laboratuvarı, kütüphane, bekleme salonu, bahçe, öğrenci destek masası, ücretsiz kahve, ücretsiz su sebili, ücretsiz kablosuz internet bağlantısı ve engelli öğrenciler içinde imkanları mevcuttur.

Tüm sınıfları soğuk sıcak için klimalı ve TV olanaklıdır.

Okulumuzda sunulan kurslar:

Genel İngilizce ,

Genel yoğun İngilizce

Üniversite hazırlık

TOEFL, ELT, Cambridge sınav hazırlık 

İş adamlarına yönelik İş İngilizcesi

Konaklama;

TLA değişik konaklamalrından bazıları şunlardır:

Kendine ait deniz kenarında Studio daireler

Aile yanı konaklamaları

Otel konaklamaları.

Okulun genç öğrenciler içinde yaz kampları bulunmaktadır.

Fiyatlar
Konaklama Seçenekleri Diğer
Haftalık
Ders Saati
Süre Ücret Para
Birimi
Kayıt
Ücreti
Aile Yanı
Haftalık Ücret
Yurt
Haftalık Ücret
Konaklama
Ayarlama
Hava Alanı
Transfer
Not
17 4 Hafta 1000 usd 125 30/35 gecelik yemeksiz - ekstra
17 8 Hafta 2000 usd 125 30/35 gecelik yemeksiz - ekstra
17 12 Hafta 2500 usd 125 30/35 gecelik yemeksiz - ekstra
17 24 Hafta 5280 usd 125 30/35 gecelik yemeksiz - ekstra


Fotoğraflar

Fotoğraf: 1/3

Lokasyon: FORT LAUDERDALE