HORIZONTE


İmparator ve kralların şehri: Regensburg
Orta Çağ'dan kalma ve 2000 yıllık bir tarihin izlerini taşıyan şehrin biraz mahmur olacağını düşünenler varsa çok yanılıyorlar: 

Regensburg tozlanmış sayfalardan oluşmuyor. Dünya mirası burada sadece tarihi binaların geçmişinde değil, daha çok aralarında bulunuyor. Sadece Almanya'nın en büyük bar yoğunluğuna sahip olan şehir olarak değil, her yönüyle diğer büyük şehirlerle boy ölçüşebilir.

1986 yılında kurulan okul, şehir merkezinde bir binanın 4. katında 2002 yılından itibaren tamamen yenilenmiş olarak eğitim vermektedir.

Milyonlar için geç keşfedilmiş bir sevgi ve dünya kültür mirası.
Regenburg'lular tarihi şahirlerine olan sevgilerini biraz geç keşfettiler. Henüz 1960'larda şehrin tarihi mevcudiyetini ortadan kaldırıp yerine yeni bir şehir oluşturma yönünde planlar yapılıyordu. Bu gün herkes bunun gerçekleşmemiş olmasından son derece memnun ve 1970'lerden beri tarihi şehir muhafaza ediliyor, bakımı yapılıyor ve tarihi mirasa uygun olarak restore edilecek korunuyor. Şehrin buna değdiğini her sene milyonlarca insan şehit oluyor. Çünkü buradaki manzara, göz alabildiğince uzak mesafelere kadar 2000 yıllık bir şehrin tarihinin fantastik resmini hiçbir Orta Avrupa şehrinde olmadığı kadar gözler önüne seriyor. Regensburg'da, 984 adedi UNESCO tarafından 2006 yılında dünya kültür mirası olarak kabul edilmiş olan„Tarihi şehir ve Stadtamhof“ topluluğunu oluşturan 1500 adet koruma altında bina bulunmaktadır. Taş köprü, katedral ve Stiftskirche St. Johann ile Krauterermarkt, Domschatz Müzesi, Heuport'taki kale görünümlü Patrizierhaus ve tarihi Adler Eczanesi Regensburg'un en önemli binalarının arasındadır, fakat görülebilecek mekanların sadece çok küçük bir bölümünü oluşturmaktadır. St. Ulrich Kilisesi ve Piskopos Müzesi, eski Dompropstei, Dachauplatz, Neupfarrplatz, tarihi Kornmarkt, Kohlenmarkt ve Zieroldsplatz, Rathausplatz ve Haidplatz, Porta Praetoria ve Geschlechtertürme, "büyüleyici" kelimesiyle bile yeterince tanımlanamayacak olan diğer muhteşem mekanlar, topluluklar ve yapılardır.

Resim gibi bir görsellikle sanat, kültür ve barlar Tarihi şehir, Regenburgluların zengin kültürel yaşamını mükemmel bir şekilde sergiliyor. Burada dünyanın her tarafından etkiler taşıyan geleneksel ve modern elementler birleşiyor: Sayısız tiyatro, dans gösterileri, konserler, festivaller, sergiler ve diğer sanat etkinlikleri arasında herkes kendine en uygun programı bulabilir. İster modern yapılanmış mekanlar, ister tarihi ortamlar ister açık havada, seçkinden normal seviyeye, klasik müzikten halk müziğine kadar seçenekleriniz sınırsız. Tarihi şehrin küçük caddelerinde ve sokaklarında sayısız restoran, bar, meyhane ve diskotek sizi akşamın tadını çıkartmaya davet ediyor. Sınırsız alışveriş. Ve dünyanın en iyi hardalı Regensburg çok az şehirde bulunan bir özellikle, tarihi yapıları modern alışveriş atmosferi ile birleştiriyor. Sayısız küçük ve büyük dükkan çeşitli ürünlerin geniş bir yelpazesini sunuyor: uluslararası spesiyallerden yerel el sanatlarına kadar, tarihi şehirdeki birinci sınıf yaya bölgesi geniş alışveriş imkanları için kusursuz bir mekan oluşturmaktadır. Regensburg şehir merkezinden uzakta da muhteşem alışveriş imkanları sunmaktadır: heredeyse şehrin her yerinde en az bir büyük alışveriş merkezi bulunmaktadır. Burada, özellikle Aşağı Bachgasse'deki muhteşem Händlmaier dükkanında ünlü Luise Händlmaier tatlı ev hardalından edinebilirsiniz. Özellikle bu geleneksel aile markasının sevenleri için bu hardalın dünyanın en iyi hardalı olduğu tartışmasız olarak kabul edilir. Regensburg'un dünyanın en iyi seyahat mekanı olduğu da en az bunun kadar gerçektir. Veya en azından en iyilerinden biri.

Horizonte‘ a Hoşgeldiniz!

Almanca öğrenmek mi istiyorsunuz? Kapsamlı, eğlenceli, heyecan verici bir Almanca programı mı arıyorsunuz? Bunun için Almanya’nın en güzel şehirlerinden birini (Regensburg) ziyaret etmek ilginizi çeker mi? 

İster Almanca’ya yeni başlıyor olun ister Almanca öğretmeni size uygun bir kursumuz var. Her iki haftada bir (tarihler) kursa başlıyabilir ve istediğiniz kadar burda kalabilirsiniz.

Horizonte 'de ilginizi neler çeker;

Modern , iletişim ağırlıklı ,esnek ve etkili metodlarımız.

Sıcak ailevi ortamımız ( maksimum 80 kişilik kapasite.)

Nitelikli ve uzman öğretmenlerimiz.

Uluslararası kişilerden oluşan küçük gruplar,

Kültürel ve çevresel etkinlikler,

Okulumuzun şehrin tam merkezinde olması ve uygun fiyatlarımız.

Konaklama:

Konaklamada ilk seçeneğimiz okul yurdu olabilir.

Yurdumuz tarihi şehir merkezinde bulunana okul kampusunde okulun hemen dibinde ve yemeksiz seçenektir.

iki katta tek ve iki kişilik oda seçenekleri mevcuttur, 4. katta özel banyo ve duşu olan 24 oda ve büyük ortak mutfak ve 2.katta 13 oda hepsinde ortak banyo ve mutfak mevcuttur.

Bütün odalarda internet mevcuttur. Ayrıca, çamaşır makinası,kurutma makinası , kütüphane TV odası bulunanlardan bazıları.

Nevresimler verilir ancak havlularınızı kendiniz getiriyorsunuz. Binanın hiçbiryerinde sigara içilmez, mutfak kullanımında herkez kendi temizliğini yapmak durumundadır. Kaldığınız sürece odalarınız temizlenmez ondan siz sorumlusunuz.

2 . seçenek aile konaklaması ( tek ya da iki kişilik)

3. seçenek isteğe bağlı olarak otel konaklaması olabilir.

4. seçenek isi  Holiday homes ( ailesi ile gelmek isteyenler için güzel bir seçenek.)Fotoğraflar

Fotoğraf: 1/2

Lokasyon: REGENSBURG